Magyarellenes ukrán félkatonai szervezetekre hívta fel a figyelmet Kocsis Máté

| Szerző: Juhári Andrea
Semmilyen körülmények között nem javasolnánk, hogy támogassuk a gyorsított csatlakozási eljárását Ukrajnának – hangsúlyozta Kocsis Máté a közösségi oldalára feltöltött videóban.

A kormánypárti politikus számos érvet hozott fel Ukrajna uniós csatlakozása ellen.

„Ukrajna csatlakozása a kohéziós források teljes átrendezését jelentené” – mondta a Fidesz frakcióvezetője, aki kiemelte, hogy hazánk a ránk jutó európai költségvetésből csak a töredékét kapnánk meg.

„Az ukránok az olcsó, ismeretlen körülmények között génmódosított nagy mennyiségű alapanyagát, terményét messze áron alul fogják tudni értékesíteni az Európai Unió által biztosított szabad piacon. Ezzel egyébként

a magyar gazdákat is lehetetlen anyagi helyzetbe fogják hozni”

– mutatott rá a kormánypárti politikus.

Kocsis Máté kifejtette, hogy Ukrajna olyan ország, ahol

a szervezett bűnözés, az alvilág, a maffia mindig is nagyon nagy erővel volt jelen, egészen az államhatalom legfelsőbb szintjéig.

„Mindig is a világ legkorruptabb országainak rangsorában előkelő első néhány helyen szerepelt” – hangsúlyozta a frakcióvezető, aki arra is figyelmeztetett, hogy egyes becslések szerint jelenleg az ukrán embereknél van egymillió fegyver, amelyet még nem szereltek le.

„Az ukrán kötelező oltások rendszere jelentősen eltér az európai uniós egységes kötelező oltások rendszerétől” – tette hozzá Kocsis Máté, aki kiemelte, hogy a közegészségügyi protokollok az egységesítése sem történt még meg Ukrajnában.

Kocsis Máté szerint a háború lezárása után Magyarországon különösen érezhető lenne a

nagyszámú olcsó ukrán munkaerő megjelenése,

amely különösen a keleti országrészben okozna feszültségeket.

„Léteznek ukrán félkatona szervezetek, amelyek gondoskodnak arról, hogy ott a magyarok ne érezzék jól magukat” – hangsúlyozta Kocsis Máté, aki arra is figyelmeztetett, hogy ezek az

a magyarellenes alakulatok szabadon tudnának közlekedni az Európai Unióban.

„Én azt tanácsolom mindenkinek, hogy akként álljon Magyarország ehhez a kérdéshez, hogy ezeket a kockázatokat mérlegeli. Előnyöket is lehetne mondani, én most speciel egyet sem tudok” – zárta gondolatait a Fidesz frakcióvezetője.

Kiemelt kép: Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője napirend előtt szólal fel az Országgyűlés plenáris ülésén 2025. március 17-én (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

 

Ajánljuk még