Vitézy: Mégis jön a chatfunkció a BKK-rendészet kapcsán

| Szerző: Szmodics Dávid
„Nocsak, nocsak. Addig harcoltunk érte, hogy végül mégiscsak jön a chat bejelentési funkció is a BKK-rendészet kapcsán a BudapestGo appba!” – írta közösségi oldalán Vitézy Dávid a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője.

Kifejtette, „a BKK-rendészet chaten történő hívására vonatkozó terv a 101 pontos programom része volt, az alakuló fővárosi közgyűlésre októberben be is vittem.” Akkor még Karácsony Gergely főpolgármesteri módosító javaslatára ezt leszavazták – közölte. Hozzátette, „három hete a szakbizottsági ülésen, ahol ismételten újra kértem, az illetékes rendészeti vezetők még mindig inkább a kifogásokat sorolták.”

„Pedig fel is olvastam nekik az általatok küldött leveleket, hogy egy randalírozó utas mellett miért nem érzitek magatokat biztonságban telefonálni. Az akadálymentesség kérdéséről nem is beszélve” – fogalmazott a követőihez szólva Vitézy Dávid.

„Erre mit látok ma a BKK kommentsávjában? A BKK immár hivatalosan arról ír, hogy lesz chatfunkció. Nocsak, úgy látszik, a téma kitartó képviselete ezügyben is célt ért. Hurrá!” – osztotta meg örömét.

„Ezúttal is igaznak bizonyult: ha bármit is el akarunk érni ezen a Városházán, azt csak és kizárólag a nyilvánosság útján lehet, amúgy elszabotálják. Minket viszont ez nem tántorít el semmitől, folytatjuk a budapestieknek fontos ügyek képviseletét! A BKK-rendészet még messze nem működik tökéletesen, a létszám fele van csak feltöltve” – zárta gondolatait.

Kiemelt kép forrása: Facebook/ Budapesti Közlekedési Központ

Ajánljuk még