Hankó Balázs: A teljes jövedelmükre szja-mentesek lesznek a 30 év alatti édesanyák

| Szerző: Juhári Andrea
A kormány döntött arról, hogy kibővíti a családi adócsökkentési programot, a 30 év alatti édesanyák esetében a teljes jövedelmükre igénybe vehető lesz az szja-mentesség – közölte a kulturális és innovációs miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

Hankó Balázs nőnap alkalmából tett bejegyzésében emlékeztetett, a kabinet két évvel ezelőtt döntött arról, hogy a 30 év alatti édesanyák az átlagbérükig mentesülnek a személyi jövedelemadó megfizetése alól, ami azt jelentette, hogy 25 ezer nő kaphatott átlagosan 55 ezer forintos kedvezményt.

„Hamarosan az Országgyűlés elé terjesztjük azt a törvényjavaslatot, amely 2026 január elsejétől az átlagbérre való kötöttséget megszünteti és

a teljes jövedelmükre szja-mentesek lesznek a 30 év alatti édesanyák”

fogalmazott a miniszter, jelezve: ez azt jelenti, hogy 55 ezer forintról több mint 100 ezer forintra emelkedik a havonta igénybe vehető szja-mentesség.

Hozzátette, arról is döntést hozott a kormány, hogy nemcsak azok az édesanyák vehetik ezt igénybe, akiknek a gyermekei az elmúlt két évben születtek, hanem a kedvezményt kiterjesztik minden 30 év alatti édesanyára.

Ezzel tovább bővül az az európai családi adócsökkentési program, amelyet elindított a kabinet, azaz a családi adókedvezmény dupla, a csed, a gyed, az szja-mentesség, októbertől a háromgyerekes édesanyák szja-mentessége, lépcsőzetesen jövő januártól pedig a kétgyerekes édesanyák szja-mentessége – sorolta a tárcavezető, emlékeztetve arra, hogy a négygyerekes édesanyák már régóta szja-mentesek.

„Ezzel is kívánok boldog nőnapot!”

– zárta bejegyzését Hankó Balázs.

Kiemelt kép: Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter a Déryné-program fennállásának 5. évfordulója alkalmából tartott sajtótájékoztatón a Nemzeti Színházban 2025. március 5-én (Fotó:  MTI/Balogh Zoltán)

Ajánljuk még