„A napokban felmerült, hogy családom csoktámogatást vett fel. Szeretném tisztázni a helyzetet annak érdekében, hogy hamis hírek a sajtóban ne terjedjenek el” – olvasható a miniszter közleményében.
A tárcavezető kifejtette, hogy 2017 novemberében a tulajdonában lévő lakás lakhatatlanná vált egy tűzeset következtében, ezért családja számára új otthont kellett biztosítania. „A tűzesettel érintett lakás esetében többévnyi bizonytalanság következett a tekintetben, hogy fel lehet-e újítani, újra lakhatóvá lehet-e tenni. Ennek hatására 2021 elején feleségemmel együtt – még miniszterségem előtt – megvásároltuk Budapesten, a Németvölgyi úton található lakást. Az ingatlanvásárlás során – hasonlóan Magyar Péterhez – családi otthonteremtési kedvezményt vettem fel” – írta.
A miniszter hangsúlyozta, hogy
az ingatlant soha nem hasznosította, valamint az általa jogszerűen igénybe vett csokot és az adót időközben teljes mértékben visszafizette.
Kapcsolódó tartalom
Nagy Márton a megyei jogú városok vezetőivel is egyeztetett
Nagy Márton a közlemény kiadását megelőzően csütörtökön személyesen egyeztetett négy megyei jogú város polgármesterével a helyi önkormányzatok pénzügyi stabilitását erősítő törvényjavaslat társadalmi egyeztetése kapcsán. A találkozón Szita Károly (Kaposvár), Papp László (Debrecen), Kovács Ferenc (Nyíregyháza) és Cser-Palkovics András (Székesfehérvár) vett részt – írja az MTI. A megbeszélésen a miniszter biztosította a polgármestereket arról, hogy az önkormányzatok pénzügyi helyzete nem romlik attól, hogy bankszámláikat a jövőben a Magyar Államkincstárnál vezetik.
Kapcsolódó tartalom
Kiemelte, hogy az önkormányzatok pénzügyi autonómiája és döntési szabadsága továbbra is megmarad, vagyis szabadon rendelkezhetnek pénzeszközeikkel anélkül, hogy adminisztratív vagy pénzügyi többletterheik keletkeznének.
Az önkormányzatok továbbra is saját maguk választhatják meg banki partnereiket, és napi pénzügyi tevékenységüket – például utalásaikat és hitelfelvételi döntéseiket – változatlanul folytathatják.
A helyi önkormányzatoknak befektetési lehetőséget is jelent a kizárólag általuk vásárolható Önkormányzati Magyar Államkötvény, amely egyszerre kínál rugalmasságot és magas hozamot. Az önkormányzatok bármikor adhatnak-vehetnek ebből a kötvényből, amelynek éves hozama a jegybanki alapkamattal (jelenleg 6,5 százalék) egyezik meg.
Kiemelt kép: Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter (Fotó: MTI/Bodnár Boglárka)