A korábbi 400-as szintről 404 fölé gyengült a forint árfolyama a pénteki Trump–Zelenszkij-vita hatására – írja a Világgazdaság.
Az amerikai és az ukrán elnök közötti csörtét ugyanis a befektetők úgy értékelték, hogy a felek egy lépéssel távolabb kerülhettek a tűzszünettől.
A magyar fizetőeszköz beszorult egy szűk kétforintos sávba az euróval szemben, gyakorlatilag körbemozogta a 400-as szintet. A tőzsdezáráshoz közeledve egy euróért 399,6, egy dollárért pedig 383,7 forintot kértek a bankközi devizapiacon. A Donald Trump és Zelenszkij között kirobbant vita hírére viszont a forint azonnal veszíteni kezdett értékéből, az euróhoz képest és egészen a 404-es szintig gyengült – írta a lap.
Mindez jól látható volt a TradingView grafikáján is, ahol (a napi kereskedést nézve) jól látszik, hogy óriási mozdult az árfolyam, amikor elmérgesedett a találkozó.

Február 28-án, este 11-kor egy euró 403,71 forintot ért.
Orbán Viktor egyébként pár napja szintén arról beszélt, hogy összefüggés lehet a forint-euró árfolyam alakulása és a tűszünet kilátásai közt. Szerdán – amikor a forint egy rövid időre átlépte a 400-as szintet –a miniszterelnök egy videóban azt mondta: „Ilyen a béke.”
Kiemelt kép: Donald Trump amerikai elnök (j) ukrán partnerét, Volodimir Zelenszkijt fogadja a washingtoni Fehér Ház Ovális Irodájában 2025. február 28-án (Fotó: MTI/EPA pool/Jim Lo Scalzo)