Azt írták, Vitézy Dávid vélhetően nem ismer minden részletet a MOHU és a főváros szerződéseiről, ezért a tisztánlátás érdekében adnak tájékoztatást erről. Eszerint a MOHU Budapest összesen 39 milliárd forintot fizetett a BKM-nek a MOHU Budapest 50 százalékáért és annak működtetéséért.
Az összegből 17 milliárd forintot a BKM csak a közös tulajdonú MOHU Budapest fejlesztésére költhet. Ezt az összeget letéti számlán kell tartani, másra fordítani nem lehet – írta a MOHU.
Hangsúlyozták: 2024 végén e szerződés részeként további mintegy 13 milliárd forintért vásárolt meg a MOHU Budapest a fővárostól egy részben EU-s forrásból megvalósuló hulladékválogatót és logisztikai telepet is. A vételárat az EU-s támogatással összefüggésben használhatja fel az önkormányzat.
Megjegyezték: nem a MOHU dolga, hogy Budapest milyen forrásokkal rendelkezik, a vállalat feladata, hogy a hazai hulladékgazdálkodási rendszer modernizálása és fejlesztése, annak érdekében, hogy meg lehessen felelni az európai uniós céloknak, meg lehessen óvni a környezetet.
Vitézy Dávid az Index szombaton megjelenő hírében úgy fogalmazott: a fővárosnak Rákosrendező megvásárlására a hulladékkoncesszió bevételeiből van pénze, mert „ott volt egy egyszeri bevétel a hulladékhasznosító mű átruházásából, ami 33 milliárd forint, ezt használja erre a város”.
Kiemelt kép: a Rákosrendező pályaudvar (Fotó: MTI/Máthé Zoltán)