A közlemény szerint az egyházközség a nyár elején kötött megállapodást a mártélyi önkormányzattal az ingatlan használatáról, és két hónap alatt, mintegy ötvenmillió forint ráfordítással készült el az enyhe és középsúlyos gyógypedagógiai ellátásra szoruló gyerekeket fogadó intézmény felújított épülete a Csongrád-Csanád vármegyei községben.
Kilenc évvel ezelőtt vette fenntartásába az ótemplomi gyülekezet az Aranyossy Ágostonról elnevezett gyógypedagógiai iskolát. Az eltelt tíz tanév alatt a fenntartó közel hétszázmillió forintnyi, döntően önerős beruházást hajtott végre a Szék utcai komplexumon, amelynek során lezajlott az épületek szinte teljes körű felújítása: emelet- és tetőtér-ráépítés, valamint energetikai korszerűsítés történt.
Az intézmény az elmúlt évtized során jelentősen bővült:
az általános iskolai ellátottak mellett óvodai csoportok, tavaly pedig felmenő rendszerű szakiskola indult. Az óvoda helyiségei azonban már szűknek bizonyultak: tavaly több mint húsz sajátos nevelésű gyermek kényszerült várólistára.
Az egyházközség ezért öt évre szóló ingyenes használatba adási szerződést kötött a mártélyi önkormányzattal az egykori mártélyi iskola Fő utcai épületére.
Kapcsolódó tartalom
A nyári átalakítások során öt csoportszobát és az óvodának megfelelő szociális helyiségeket alakított ki, valamint a teljes épületbelső és a fűtési, energetikai rendszer is megújult, beleértve a tornatermet is. Így immár akár hatvan különleges igényű gyermeket is fogadhat az új óvodai egység.
Hétfőn 44 kisgyermek kezdte meg az óvodai évet Mártélyon, ahol 15 pedagógus és alkalmazott gondoskodik a gyógypedagógiai ellátásról.
A gyerekek és a munkatársak Mártélyra történő eljutását óvodabusz biztosítja.
Az Aranyossy Ágoston Református Óvoda, Általános Iskola és Szakiskola a 2024/2025-ös tanevet 258 gyermekkel és 90 alkalmazottal indította. Az intézmény speciális feladatköre miatt várhatóan ezen tanév során is folyamatosan növekedni fog a tanulólétszám.
Az egyházközség közép- és hosszú távú célkitűzése, hogy Hódmezővásárhelyen, jelenleg a Szék és Botond utca sarkán álló üres telken egy hatvan férőhelyes óvoda épüljön, valamint a szakiskolai nevelésen túl élethosszig tartó ellátást és foglalkoztatást biztosítson mind az autizmussal, mind az enyhe és középsúlyos fogyatékkal élőknek Hódmezővásárhelyen és vonzáskörzetében – áll a közleményben.