Balogh Eszter tájékoztatása szerint 100 hektáron már leégett, 40-50 hektáron még ég a bozótos, erdős terület. A tűz emberéletet nem veszélyeztet – tette hozzá a főhadnagy.
Az oltásban 19 járművel csaknem kétszáz hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltó vesz részt: Kenyeriből, Celldömölkről, Sárvárról, Nickről, Hosszúperesztegről, Pápáról, Szombathelyről, Sopronból, Körmendről, Ajkáról, Zalaegerszegről és Veszprémből érkeztek az egységek.
A katasztrófavédelem speciálisan felszerelt mozgó laboratóriuma a helyszínen a füst miatt méréseket végez, a felderítést drónnal segíti.
Kapcsolódó tartalom
Továbbra is oltják az erdőtüzet Csönge határában
Továbbra is oltják a csütörtök délben, a Vas vármegyei Csönge község külterületén kigyulladt erdőt. Több mint száz hektáron égett a száraz fű és aljnövényzet, a lángok egy ötvenhektáros fenyvesre is átterjedtek, ahol a fák lombkoronája lángra kapott – közölte a Vas Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.
„Az oltási munkálatok nagy erővel zajlanak, kiemelt cél volt, hogy megvédjék Csönge települést, illetve a község határában lévő sertéstelepet, ami sikerült” – mondta. Hozzáfűzte: 120 tűzoltó dolgozik a lángok megfékezésén, 17 gépjárműfecskendő és 20 munkagép segíti őket.
Balogh Eszter közölte: a helyszínen méréseket végez a katasztrófavédelmi igazgatóság mobil laboratóriumának egysége, illetve drón segítségével a magasból is végeznek felderítést, még ízzó részeket keresve. A katasztrófavédelmi szóvivő szerint elhúzódó oltásra és hosszabb ideig tartó utómunkálatokra számítanak, munkájukat ugyanis a felélénkülő szél is nehezíti.
Már kétszázötven hektárt érint a csöngei erdőtűz Vasban
Már kétszázötven hektárt érint a Csönge határában tomboló tűz, amelynek oltásán csütörtök dél óta dolgoznak megfeszített erővel a tűzoltók – közölte a Vas vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.
Balogh Eszter tájékoztatása szerint délután és kora este újabb egységek érkeztek a helyszínre, ahol már kétszázötvenen dolgoznak, erőgépekkel és lajtos kocsikkal segítik a munkát, amelyet a vasi katasztrófavédelmi igazgatóság igazgatóhelyettese és a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányít.
A munkálatok a Csönge és Kenyeri közötti területre összpontosulnak, az oltás és az azt követő utómunkálatok még hosszabb ideig is eltarthatnak – fűzte hozzá a főhadnagy. A község határában előbb a száraz fű és az aljnövényzet kapott lángra, majd a lángok egy ötvenhektáros fenyvesre is átterjedtek, a fák lombkoronáját is elérték.
Korábbi tájékoztatás szerint a tűztől egy ideig védeni kellett Csöngét és a község határában lévő sertéstelepet, ami sikerült. A helyszínen méréseket végzett a katasztrófavédelmi igazgatóság mobil laboratóriumának egysége, és drón segítségével a magasból is végeztek felderítést, még izzó részeket keresve.
Már nem ég a fák lombkoronája
Már nem ég a fák lombkoronája a Vas vármegyei Csönge térségében, ahol csütörtökön előbb az aljnövényzet, illetve a bozótos kapott lángra. A tűz később a közeli fenyőerdőt is elérte, az érintett terület nagysága 250 hektár volt – tudatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) péntekre virradó éjjel a honlapján.
A tűzeset megfékezésén négy vármegye hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltói dolgoztak nagy erőkkel. Csütörtök délutántól mintegy kétszázötvenen végezték az oltást a Csöngétől keletre fekvő területen. Drónos jármű, erőgépek és lajtos kocsik is segítették a munkálatokat.
„Az egységek jelenleg izzást, parázslást tapasztalnak a területen”
– olvasható az OKF tájékoztatásában.
Kiemelt kép: Tűzoltóautó a Vas vármegyei Csönge határában, ahol több mint száz hektáron égett a száraz fű és aljnövényzet, a lángok egy ötvenhektáros fenyvesre is átterjedtek 2024. szeptember 5-én. (Fotó: MTI/Katona Tibor)