Aktuális

Kerekes Gréta kemény szavakkal üzent a kommentelő „Facebook-huszároknak”

Új mérföldkőhöz ért a Mol-csoport a fenntartható műanyaghulladék-kezelésben

Megkapta a Mol-csoport a Nemzetközi fenntarthatósági és szén-dioxid-kibocsátási tanúsítványt (ISCC Plus) a tiszaújvárosi Mol Petrolkémia telephelyén induló kémiai újrahasznosítási tevékenységéhez. A tanúsítvány lehetővé teszi, hogy a vállalat átfogó értékláncot hozzon létre, amely magában foglalja a műanyaghulladék teljes életciklusát – közölte a társaság szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint az értéklánc a MOHU tevékenységével kezdődik. A MOHU kulcsszerepet játszik a műanyaghulladék összegyűjtésében és értékes erőforrássá történő átalakításában. A vállalat elkötelezett az uniós célok elérése mellett, és a hazai újrahasznosítási arány jelentős növelését tűzte ki célul, a jelenlegi 32-ről 65 százalékra – ismertették.

A közlemény idézi Császár Pétert, a Mol csoport vegyianyagok ügyvezető igazgatóját, aki elmondta: a kémiai újrahasznosítás innovatív megoldást kínál a növekvő műanyaghulladék kezelésére, különösen azoknál az anyagoknál, amelyeket hagyományos mechanikai újrahasznosítással nem lehet feldolgozni.

A Mol-csoport még idén szeretné elkezdeni a próbagyártást, amelynek célja a vállalat termékportfóliójának bővítése kémiailag újrahasznosított polimerekből készült típusokkal. A Mol közleményében jelezte azt is, hogy középtávú tervei között szerepel egy 40 ezer tonna kapacitású pirolízis üzem felépítése Tiszaújvárosban. A tervezett beruházás is alátámasztja a vállalat elkötelezettségét a műanyagipar fenntarthatóbb jövője mellett – hangsúlyozták.

A kiemelt kép illusztráció. 

Ajánljuk még