Percről percre

Még hat napig tarthat a kiemelt árvízi védekezés | Komáromnál tetőzött a Duna | Budapesten nyolcméteres a vízszint | A Lajtán elindult a lassú apadás – Kövesse az árvízi híreket a hirado.hu-n

Nagymacskakifutót adtak át a veszprémi állatkertben

Nagymacskakifutót adtak át a veszprémi állatkertben csütörtökön a Modern városok program mintegy ötmilliárd forint összértékben megvalósult állatkerti fejlesztéseinek részeként, amellyel az intézmény fejes-völgyi területének mintegy egyharmada teljesen megújult.

Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter az avató ünnepségen azt mondta: az állatkert elmúlt tizenöt éves fejlődése a város és a térség gazdasága szempontjából is fontos. Munkahelyeket teremt, javítja az élhetőséget, valamint az idegenforgalomban is jelentős szerepe van – mutatott rá.

Az állatkert rengeteget ad hozzá Veszprémhez, nemcsak szép, de hasznos is – jelentette ki a tárcavezető.

Porga Gyula (Fidesz-KDNP) Veszprém polgármestere hangsúlyozta: a nagymacskakifutó átadása egy folyamat része, tudatos és folyamatos építkezés jellemzi a veszprémi állatkertet, amely évről évre bővül.

Ugyanez a hosszú távú építkezés jellemzi Veszprém városát is – mutatott rá a polgármester.

Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos, a térség országgyűlési képviselője az állatkert népszerűségére hívta fel a figyelmet, amely több mint négyszázezer látogatóval büszkélkedhet évente.

Török László, az állatkert igazgatója az ünnepséget követően az MTI-nek elmondta: a nagymacskakifutó a korábban átadott medvekifutóval és a háziállat-bemutatóval, valamint a terület teljes közműcseréjével együtt a Modern városok programban egy mintegy ötmilliárd forintos beruházáscsomag részeként valósult meg.

Az igazgató kiemelte: szibériai tigrisek, hópárducok és kárpáti hiúzok – a nagymacska kifutó lakói – régóta vannak az állatkertben, de korábbi tartási körülményeik már nem feleltek meg a legmodernebb állatkertészeti és turisztikai elvárásoknak.

Ajánljuk még