Legfrissebb

Márton Viviana aranyérmet szerzett tekvondóban a párizsi olimpián!

Metropol: Karácsony Gergely Budapestjét átszövi a baloldali korrupció

Karácsony Gergely Budapestjét átszövi a baloldali korrupció – írja legújabb cikkében a Metropol. A lap szerint az elmúlt négy és fél évben kirajzolódott a baloldali kerületektől a fővárosig, Karácsony Gergelyig húzódó baloldali korrupciós hálózat. A Metropol úgy fogalmaz: soha ennyi korrupciós botrány és hatósági nyomozás nem volt még fővárosi és kerületi ügyekben, mint a baloldal városvezetése alatt. A lap példaként említi a hídpénzbotrányt, a guruló dollárok ügyét és a Városháza-botrányt is – közölte az M1 Híradó.

A Metropol úgy fogalmaz: a csődpolgármester idején sorra dőlnek ki a baloldali csontvázak a szekrényből, a baloldali kispesti „fehér poros” ügytől a zuglói parkolási mutyiig. Hozzáteszi: mint kiderült, Karácsony miniszterelnök-jelölti előválasztási kampányát is kétes pénzekből finanszírozták. A Lánchídtól a Blaháig megdráguló beruházások, a két közbeszerzés szálai a várost uraló Gyurcsány-embereken át Karácsonyhoz is elvezetnek – állapítja meg az írás.

A cikkben írnak Karácsony Gergely 99 Mozgalmának két finanszírozási ügyéről is. Mint kiderült: a mozgalom pénzügyeit intéző Perjés Gábor 2021-22-ben 19 alkalommal készpénzben fizetett be 506 millió forintnyi összeget euróban, illetve angol fontban, a szervezet számlájára. Karácsonyék állítása szerint a félmilliárd forint kis összegű személyi adományokból, adománygyűjtő ládákban gyűlt össze. A pénz eredete azonban a mai napig nem ismert.

A lap visszaidézi a közelmúlt másik nagy botrányát is, a Lánchíd felújítását övező gyanús eseményeket. Azt írták: egy baloldali számlagyárhoz folyhatott 1,4 milliárd forint, miközben a híd felújítása – hasonlóan a Blaha Lujza térhez – drágább lett Karácsony Gergely idején, mint az előkészített Tarlós-féle tervek. Az ügyben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomoz, de a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal is vizsgálódik.

A Metropol írt arról is, hogy már négy éve nem járnak a BKK hajói a Dunán.

A főváros spórolásra hivatkozva szünetelteti a járatokat. A lap szerint a háttérben azonban más lehetett, mivel a kiírt közbeszerzési pályázaton nem megfelelő referenciákkal nyerhetett pályázatot egy cég. A Közbeszerzési Döntőbizottság vizsgálatot indított az ügyben.

A Városháza-ügy mellett sem ment el a cikk szerzője. Azt írta: a botrány 2021-ben robbant ki. Kiderült, hogy a budapesti városvezetés titokban értékesíteni akarhatta a Városházát. Kiszivárgó hangfelvételekből nyilvánvalóvá vált, hogy az ingatlanok eladását egy behatárolható kör jutalékos rendszerben intézte. A nyomozást vélhetően segíti, hogy a rendőrök birtokában tízórányi vágatlan felvétel van – teszik hozzá az írásban.

Kódolva volt a konstrukcióban a hibalehetőség, és ez a hibalehetőség ez átcsapott egyfajta minőségtelen munkába, bizonyos visszaélésekbe is” – mondta Nagy Ervin politikai elemző az M1-en.

A Budapest-modell, amely mentén Karácsony Gergely a fővárost próbálta meg irányítani, egy elhibázott kiindulási alap volt – erről beszélt Nagy Ervin.

A politikai elemző azt mondta: nemzetközi példák szerint már három pártot is nehéz egy koalícióban tartani, Karácsony Gergely pedig hatot próbált meg koordinálni, úgy hogy ő mind közül a leggyengébbnek, a Párbeszédnek volt a vezetője.

Karácsony Gergely minden jó szándéka ellenére mégis Gyurcsány Ferenc vette át az irányítást, beépítette az embereit a Városházába, és hát, ma már nélküle nem lehet döntést hozni. Tehát a legerősebb párt az, ami igazán dominál. Másrészről pedig az, hogy nem volt képes összetartani azt a rengeteg közösséget vagy politikai közösséget, megfejelve azzal, hogy vannak külföldi elvárások is, és egy káosz alakult a fővárosban” – mondta Nagy Ervin, a Mandiner munkatársa. Ennek eredménye az átláthatóság kérdése, a Lánchíd-botrány, a különböző, be nem teljesült ígéretek – tette hozzá. Hangsúlyozta: most is erre készül Karácsony Gergely, megint túl nagy koalíciót akar ismét összefogni, ahol – megfogalmazása szerint – túl sok az éhes száj, viszont kevés ehhez a főpolgármester ereje.

Kiemelt kép: Karácsony Gergely főpolgármester (Fotó: MTI/Lakatos Péter)

Ajánljuk még