Fülöp Attila a Nyíregyházi Egyházmegye mintegy 680 millió forintos beruházással felépített új görögkatolikus bölcsődéjének átadásán arról beszélt, hasonló nagyságrendben emelkedett az intézményi férőhelyek száma is, a tizennégy évvel ezelőttihez képest kétszer annyi, összesen 65 ezer bölcsődei férőhely áll most rendelkezésre az országban.
A családok megmaradása a nemzet megmaradásának záloga, ezért kiemelten fontos terület a kormány számára a családpolitika fejlesztése, valamint a gyermeket vállaló családok segítése – hangsúlyozta az államtitkár.
Kifejtette, a bölcsőde az élet születésének, az élet első lépéseinek a szimbóluma, annak boldogságát hordozza. Minden bölcsődei férőhely a családpolitikának segítség, és egyben azoknak a szülőknek, édesanyáknak, akik a gyermekvállalás, majd a gyermekük születése után dolgozni szeretnének – tette hozzá.
„Minden megszületett gyermek sikere a családpolitika sikere, az az alapvető kérdés ahhoz, hogy bármi mást sikerre tudjunk vinni” – fogalmazott Fülöp Attila, megerősítve, ha ez megvan, akkor esély van az élet más dolgaiban, küzdelmeiben eredményesnek lenni.
Rámutatott, minden megszületett gyermek a nemzetnek az örök ünnepe is, hiszen a gyermek viszi tovább a családok, azok pedig a magyar nemzet nevét.
Az államtitkár beszédében megköszönte az egyházaknak az oktatási-nevelési intézmények építésében végzett munkáját, emlékeztetve arra, az egyházak a gondoskodáspolitikát nemcsak feladatként, hanem misszióként értelmezik.
Az eseményen Simon Miklós, a térség fideszes országgyűlési képviselője arról beszélt, az elmúlt hat évben húsz bölcsőde épült a nyírbátori központú választókerületben több mint ötmilliárd forintos beruházással, az intézmények közül öt egyházi fenntartásban van.
Az ünnepségen jelen volt Seszták Oszkár, a vármegyei közgyűlés elnöke, Román István főispán és Máté Antal, Nyírbátor polgármestere.
A város új, négy csoportszobás bölcsődéjében 48 gyermeket tudnak elhelyezni, az intézményt a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program pályázatán elnyert, vissza nem térítendő támogatásból építtette meg az egyházmegye.