Az Európai Unió nincs felkészülve arra, ami közeledik, 2024-ben akár egymillió új illegális bevándorló érheti el Európát. A kontinens jövője a tét a júniusi EP-választásokon, ahol az illegális bevándorlást elutasító erőknek kell győzedelmeskednie – közölte Schaller-Baross Ernő, az illegális bevándorlást nevezve Európa egyik legfontosabb kihívásának.
A rendszerváltás után Európában is rengetegen hagyták el hazájukat egy jobb élet reményében, de ez nem hasonlítható össze egy többmilliós migrációs hullámmal, amely alapokban változtatja meg egy nemzet struktúráját – mondta Beni-Oni Ardelean.
A 2015-ös menekültválság alatt a migránsok többsége nem ideiglenes védelmet keresett, hanem a letelepedés céljával érkezett Németországba
– emlékeztetett Hans-Georg Maassen, hangsúlyozva, hogy ez teljesen megváltoztatta az ország kultúráját.
Példának említette, hogy a nyugat-németországi iskolás diákok húsz százaléka muszlim, a muszlim diákok hatvan százaléka pedig egy kérdőív szerint a saría jogot tartja felsőbbrendűnek a német jogi szabályozással szemben. A diákok hozzáállása tíz év elteltével kihatással lehet a bűnözés mértékére is, amelynek a szövetségi statisztikai adatai szerint már most negyven százalékáért a bevándorlók felelősek – jelezte.
A befogadási kultúrát „teljes katasztrófának” nevezve Hans-Georg Maassen felhívta a figyelmet a tömeges bevándorlás mögötti szándékosságra, amelynek célja a nemzeti kultúra megváltoztatása. Meglátása szerint a willkommenskultur egy „balos terv”, egy „politikai szekta” műve, amelynek politikai téren és a médiában is sikerült dominanciát szerezni.
A német lakosság manipulálásának befejezésére felszólítva Beni-Oni Ardelean kijelentette: elszánt küzdelem szükséges ahhoz, hogy megakadályozzák az európai nemzetek térdre kényszerítését.
„Brüsszel nem a megoldás, hanem a probléma” – hangoztatta Hans-Georg Maassen a schengeni határvédelemről szólva. Elmondta, Brüsszel a rengeteg elköltött pénz és a migrációs paktum létrehozása ellenére sem tudta megállítani az illegális migrációt, amelyet kizárólag nemzetállami szinten lehet korlátozni.
Beni-Oni Ardelean a törvények kikényszerítésének hiányát nevezte a legnagyobb problémának. A tömeges bevándorlás megállítása érdekében erős nemzeti határellenőrzést vagy egy „új Schengen” megalakítását ajánlotta, új tagállamok részvételével.
Gyorsan gyakorlatba helyezhető megoldásokat sürgetett Európában, amely – mint mondta – az Egyesült Államokkal ellentétben nem olvasztótégely.
Ezek hiányában Európa elveszítheti az eddig elért eredményeket – figyelmeztetett.
Hans-Georg Maassen azoknak a politikusoknak a fontosságát emelte ki, akik képesek nemet mondani a tömeges migrációra. A tömeges migrációt a „kormányok bűnének” nevezte, amellyel elviekben a munkaerőhiányt pótolták volna, de meglátása szerint ez a folyamat nem lehet nyereséges.
Az Európai Bizottságnak címzett üzenetében Hans-Georg Maassen a külső határok lezárására és a tömeges bevándorlás megállítására szólított fel Európában.
Figyelmeztetett továbbá: eljöhet az idő, amikor Európa muszlim kultúrájú kontinenssé válik. Beni-Oni Ardelean a judeo-keresztény értékekhez való visszatérés szükségességét hangsúlyozta, a politikában pedig egy bátrabb, a közösség érdekében kockáztatni is képes vezetést sürgetett.
Kiemelt kép: Schaller-Baross Ernő, a Fidesz EP-képviselője, Beni-Oni Ardelean, a román Nemzeti Liberális Párt (PNL) korábbi alelnöke, a Remény Mozgalom megalapítója és Hans-Georg Maassen, a német Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal volt elnöke a kétnapos Konzervatív Politikai Akció Konferencia (CPAC Hungary) első napján tartott kerekasztal-beszélgetésen (Fotó: MTI/Bruzák Noémi)