Kékestetőt hajnalban, reggel vékony hólepel lepte be, de Bánkúton is havazott – számolt be az Időkép.hu.
Az idei február nem az igazi télről és a havas tájakról szólt eddig, az időjárás inkább a kora tavaszt idézte a legtöbb napon. Ennek ellenére az éjszakai órákban Kékestetőn és Bánkúton fagypont köré, illetve kevéssel fagypont alá hűlt a levegő, és a magasban pedig néhány fokkal fagypont alatti volt a hőmérséklet. Így a csapadékképződés eső helyett hó formájában indult meg – olvasható a cikkben.
Kapcsolódó tartalom
Az említett feltételek pedig lehetőséget biztosítottak ahhoz, hogy a hajnali, reggeli órákban Kékestetőn és Bánkúton havazás alakuljon ki.
Bár jelentős mennyiségű hó nem hullott, így is a reggeli, délelőtti órákra fehér ruhát öltött a táj mindkét hegycsúcson. Viszont ez a hó a délelőtti órákban Bánkúton már mindenhol elolvadt, és Kékestetőn is már csak az árnyékos részeken láthatóak a hófoltok.
A kiemelt kép illusztráció. (Fotó forrása: MTI/Varga György)