„Senki nem gondolta, hogy Oroszország meg fogja támadni Ukrajnát, egyedül az amerikaiaknak volt erről pontos információjuk. (…) Az oroszok támadták meg Ukrajnát, nem az amerikaiak” – érvelt Fodor Gábor, aki helyeselte, hogy a Nyugat fegyverszállítmányokkal szállt be a háborúba, mivel – megítélése szerint – a hősies honvédő küzdelmet folytató ukránok harcolni akartak.
Kálomista Gábor emlékeztetett rá, hogy
a hadköteles férfiakat begyűjtik és erőszakkal hurcolják a frontra.
Horváth József pedig felidézte, hogy Angela Merkel volt német kancellár is elismerte, csak azért írták alá a minszki egyezményeket, hogy időt nyerjenek és felfegyverezzék Ukrajnát, tehát nem érte váratlanul az európai elitet ez a fegyveres konfliktus.
„Olyan áldozatokat hoz Ukrajna, amelyeket hosszú-hosszú évtizedek alatt sem fog kiheverni,
ahelyett, hogy másfél évvel ezelőtt értelmes kompromisszum született volna” – szögezte le a biztonságpolitikai szakértő.
„A felelősséget valakinek vállalni kell ezért a sok százezer halottért”
– tette hozzá Lánczi Tamás.
„Ez a döntéshozatali folyamat, ami az Európai Unióban megy, rendkívül káros” – állapította meg Kálomista Gábor.
Fodor Gábor úgy vélekedett, hogy
az illegális bevándorlás tekintetében az idő a magyar kormányfő álláspontját igazolta,
és fordulópontként értékelte az Izraelt ért terrortámadást, mivel a palesztinpárti tüntetések szerinte ráébresztették Európát arra, hogy a migráció kulturális, szociális és biztonságpolitikai gondokat okoz.
Lánczi Tamás emlékeztetett rá, hogy
a migrációs paktumot továbbra is erőltetik, a terrortámadás után pedig megháromszorozta az EU a Palesztin Hatóságnak nyújtott támogatást.
„Hol van itt a változás, a kijózanodás?” – firtatta a házigazda.
Fodor Gábor kiemelte, hogy változott a német és a francia közvélemény is, a holland kormány pedig megbukott.
„A közvélemény hangulatváltozása abból fakad, hogy kiürülnek a kasszák” – tette hozzá a csődközeli állapotba sodort német költségvetést emlegető Horváth József, aki
a bukott Római Birodalomhoz hasonlította az Európai Uniót.
Terítékre került Joe Biden amerikai elnök hanyatló mentális állapota és a közelgő amerikai elnökválasztás kérdése is.
Kapcsolódó tartalom
„A zászló Trumpnak áll, ő nem az a figura, aki fel fogja adni”
– fogalmazott Fodor Gábor, aki nem szimpatizál a népszerű republikánus politikussal, de elismerte, hogy az elnöki tevékenységének nagyon sok pozitív eredménye volt.
„Én bírom Trumpot” – reagált Kálomista Gábor, aki méltatta Amerika korábbi elnökét.
„Ő legalább őszinte, kiáll, és a saját véleménye irányába megy, és nem tett rosszat az Egyesült Államoknak az ő elnöksége” – érvelt Kálomista Gábor, aki emlékeztetett rá, Trump kijelentette, hogy
egyetlen nap alatt leállítaná a háborút.
„Nemcsak az országának nem tett rosszat, de a világnak sem” – tette hozzá Lánczi Tamás hangsúlyozva, hogy Trump idejében nem tört ki újabb háború, Biden regnálása alatt viszont mindenhol tüzek gyúlnak.
„Joe Biden méltatlan az Egyesült Államokhoz”
– szögezte le Horváth József, aki rámutatott Trump elnökségének gyenge pontjaira is.
„Mivel ő az üzleti szférából jött, elkövette azt a hibát, hogy az adminisztrációt nem uralta a négy éve alatt, főként a külügyi és a titkosszolgálati világot nem uralta” – jegyezte meg a biztonságpolitikai szakértő.
Kiemelt kép forrása: hirado.hu/Horváth Péter Gyula