A fenntarthatóság napjaink egyik, ha nem a legfontosabb témaköre, ezt járta körbe a Planet Budapest 2023. Csaknem 140 magyar cég vett részt a régió legnagyobb, fenntarthatósággal foglalkozó rendezvényén. A szakmai részén túl pedig felépült egy interaktív kiállítótér, a Your Planet (A te bolygód) is, egészen egyedi látványvilággal. A Planet Budapest 2023 vasárnap estig látogatható, a belépés pedig mindenki számára ingyenes.
Kapcsolódó tartalom
Az esemény fővédnöke, Áder János, Magyarország korábbi köztársasági elnöke, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke az ötnapos Planet Budapest 2023 szerdai nyitányán elmondta: két éve rendezték meg az első expót, mert
rájöttek, hogy nem szabad csak a vízről és csak a klímaválságról beszélni. Ennél ugyanis több részből álló problémahalmazról van szó, például a biodiverzitás megszűnéséről, a talaj kimerüléséről, az elsivatagosodásról és az aszályokról.

A rendezvénysorozat három fő tematikus részből állt: az első egy klasszikus kiállítás 140 magyar cég részvételével, amelyek különböző problémákra keresik a megoldásokat.
Kapcsolódó tartalom
A második a fenntarthatóságról szóló, 6500 négyzetméteren zajló Your Planet (A te bolygód) című kiállítás, ahol megmutatták, mi az a problémahalmaz, ami körülvesz mindenkit.
A harmadik pedig a Heroes of the future (A jövő hősei), amely egy fiataloknak szóló élményszínház, kalandpark és szabadulószoba keveréke,
ahol a látogatók színészek segítségével, forgatókönyv alapján tudtak végigmenni egy pályán, miközben szembesülnek a jövőnket érintő legfontosabb kérdésekkel.

Az idei kiállítás fő témája a mezőgazdaság és az élelmiszeripar, de ezek mellett a víz- és szennyvízkezelés, az energetika, az energiahatékonyság, az okosvárosok, a hulladékgazdálkodás és a körforgásos gazdaság is komoly szerepet kapott.
Kapcsolódó tartalom
A résztvevők interaktív játékok, virtuális valóság és különleges installációk segítségével merülhettek el a fenntarthatóság témájában és tudhattak meg többet arról, hogyan vigyázzunk az ökoszisztémákra, miért hasonlít a hangyák társadalma leginkább az emberekéhez, hogyan hat egy Dunába dobott PET-palack a tengerek élővilágára, de többek között megtudhatták azt is, hogy milyen lesz a jövő fenntartható városa és hogyan válhatunk felelős fogyasztókká.
Kapcsolódó tartalom
Emellett a résztvevők különböző filmvetítések és workshopok segítségével tanulhattak a fenntarthatóság fontosságáról.

A kiállítás programját további szakmai programok gazdagították, ahol a fenntarthatóság témájában élenjáró szakemberek előadásait, kerekasztalbeszélgetéseket hallgathatták meg az érdeklődők, a hétvégi előadásokon pedig kézzelfogható megoldásokkal ismerkedhetett meg a nagyközönség.
Kapcsolódó tartalom
A kerekasztalbeszélgetéseken felszólalt mások mellett Nagy István agrárminiszter; Réthy Pál, a BM közfoglalkoztatási és vízügyi helyettes államtitkára; Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára; Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára, valamint Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára is.
