Percről percre

Ma Komáromban és Esztergomban tetőzhet a Duna | Budapesten lezárják a Batthyány téri metróállomást | Több vármegyében is utakat zártak le az árhullám miatt – Kövesse az árvízi híreket a hirado.hu-n

Orbán Viktor: Magyarország politikailag stabil, gazdaságilag erős

Magyarország politikailag elég stabil, gazdasága pedig elég erős, hogy letörje az inflációt, megvédje a nyugdíjakat, a fizetéseket és a munkahelyeket, és a következő évben ismét jelentős gazdasági növekedést érjen el – jelentette ki Orbán Viktor hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben, hangsúlyozva: megszorításról szó sem lehet.

A miniszterelnök azt mondta, ősszel Magyarország ellenfelei – a Soros-birodalom, a brüsszeli bürokraták és az amerikai demokraták – várhatóan egyszerre lépnek majd fel a követeléseikkel, de ezeket nem fogadhatjuk el, mert nem akarunk visszamenni oda, ahová terelni akarnak bennünket, a Gyurcsány-korszakba.

Orbán Viktor kifejtette: az amerikai adminisztráció továbbra is azt akarja, hogy Magyarország is szálljon be a háborúba, szállítson fegyvert, és adjon még több pénzt Ukrajnának, Brüsszel pedig azt akarja, hogy engedjük be a migránsokat, építsünk nekik migránsgettókat, engedjük be a szexuális propagandát az iskolába, valamint engedjünk át nekik gazdasági döntési jogköröket, mondjunk le az önálló külpolitikáról, és adjuk fel az egyhangú döntés jogát a külpolitikai kérdésekben.

Kijelentette, Magyarország nem tartozik a „jawohl-országok klubjába”, akik ha telefont kapnak Brüsszelből, csak annyit válaszolnak: „jawohl!”.

Ajánljuk még