Az Országos Víziközmű Konferencián Juhász Edit kifejtette: a szektor és a szabályozó hatóság is a stabil, innovatív és fenntartható víziközmű szektor megteremtésében érdekelt.
A MEKH a következő időszakban is arra törekszik, hogy a jogszabályi keretek között olyan szabályozási környezetet biztosítson a víziközmű ágazatnak, amely ösztönzi az innovatív, a szolgáltatás minőségét javító és az ellátásbiztonságot növelő fejlesztéseket – tette hozzá.
A MEKH elnöke kiemelte, hogy
a hatékony és fenntartható víziközmű-szolgáltatás működtetésének nélkülözhetetlen eleme a tudatos fogyasztó is.
Az energiahivatal a többi között a tudatos fogyasztói magatartás népszerűsítése érdekében indította el az Erőművek Éjszakája elnevezésű programját, ahol az érdeklődők megismerkedhetnek a víziközmű-szolgáltatók munkájával is.
Juhász Edit közölte, hogy a MEKH idén októberben újra megrendezi az eseményt, ahová ismét várják az ágazat képviselőit, akik a nyílt napon a nagyközönségnek is bemutathatják a vízszolgáltatók működését.
Kapcsolódó tartalom
Lantos Csaba: Az ellátásbiztonság növelése és a megfizethető energia a kormány egyik legfontosabb célkitűzése
MEKH: Tavaly év végén 2147 nyilvános elektromos töltőberendezés működött az országban
A közlemény szerint a víziközmű-szolgáltatást Magyarországon jelenleg 38 engedélyes szolgáltató végzi. Évente jóval több mint 600 millió köbméter nyersvizet és több mint 500 millió köbméter szennyvizet kezelnek a munkafolyamatok során. Országszerte a lakások 82,8 százaléka rendelkezik közműves szennyvízelvezetés-szolgáltatással, míg az ivóvíz esetében ez már 94,9 százalék.
Kiemelt képünk: A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) székháza a főváros V. kerületében, a Bajcsy-Zsilinszky úton. (Fotó: MTVA/Bizományosi: Róka László)