Ricsei Tibor Zoltán, a Készenléti Rendőrség bevetési főosztályának vezetője hangsúlyozta: számos nemzetközi és hazai példa is mutatja, hogy a tömegrendezvények pánik esetén halálos áldozatokkal és sérültekkel járhatnak.
Magyarországi példaként említette a West Balkán szórakozóhelyen 2011-ben bekövetkezett tragédiát, amikor három ember vesztette életét a tömegben, 14-en pedig megsérültek.
Közlése szerint az ilyen és hasonló esetek elkerülése érdekében mindenkinek annak tudatában kell részt vennie ezeken a rendezvényeken, hogy nemcsak önmagáért, de a körülötte lévő emberekért is felelős.
Kapcsolódó tartalom
A szurkolók és a labdarúgók is készen állnak az esti El-döntőre, a Hősök terén Tottival találkozhatnak a szerencsések
Európa-liga-döntő: máris összecsaptak a külföldi szurkolók Zuglóban
Európa-liga: ha készül a döntőre, ezt mindenképpen olvassa el – nemcsak a Puskásban szurkolhat
Ugyanakkor, ha lehet, mindenki előre tervezzen meg menekülő útvonalat magának, illetve tartsa be a helyszínt biztosító rendőrök és rendezők utasításait – mondta az ezredes.
Győrfi Pál az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szóvivője felhívta a figyelmet arra, hogy
az OMSZ több évtizedes tapasztalattal rendelkezik a rendezvények egészségügyi biztosításában.
Amennyiben a rendezvény előre bejelentett, akkor az OMSZ könnyen megközelíthető elsősegélynyújtó pontokat állít fel, illetve részletes mentési tervet készít. Ha spontán szerveződik a rendezvény, erre nincs lehetőség, így aki részt vesz ilyenen, fokozottan figyeljen társai biztonságára – tette hozzá.
A kiemelt kép illusztráció.