Az elmúlt 30 év legnagyobb pedagógus béremelésére készül a kormány – jelentette ki a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára az M1-en.
Kapcsolódó tartalom
Ez azt jelenti, hogy 2025-ig 75 százalékkal emelkednének a bérek.
Az év eleji 10 százalékos emelés mértéke még idén 21 százalékra nőne. Amit jövőre 25, utána pedig 29 százalékos béremelés követhet. Mindehhez pedig csak arra van szükség, hogy megérkezzenek az EU-s források.
Csakhogy a baloldal folyamatosan azon dolgozik, hogy ez ne történhessen meg, vagyis hogy ne engedjék be az uniós pénzeket hazánkba, amiből a kormány béremelést is tudná biztosítani a pedagógusoknak.
Erre utal az az interjú is, amit április elején Gyurcsány Ferenc adott a Spirit FM-nek.
„Valójában az unió azt mondta, hogy akkor kaptok pénzt, ha fölszámoljátok a NER-t. Csak ez bele van öltöztetve egy ilyen jogi köntösbe” – fogalmazott.
A volt miniszterelnök az interjúban azt is elmondta: a DK azon is dolgozott, hogy Brüsszel minél több feltételt támasszon hazánkkal szemben.
Kapcsolódó tartalom
Baloldali képviselők a pedagógusok jogállását rendező státusztörvényt is bírálják. Ander Balázs, a Jobbik-Konzervatívok alelnöke hétfőn M1-en katasztrófának nevezte a tervezetet.
„Ez nem fogja javítani az ágazatnak a helyzetét, már most több mint négyezer pedagógus jelezte azt, hogy nem fogják ezt aláírni” – mondta.
A belügyminisztérium államtitkára leszögezte: a státusztörvény célja, hogy biztosítsa az igazságosságot, azt, hogy aki többet és jobban dolgozik, az magasabb fizetést kapjon. Rétvári Bence szerint ezzel még inkább elismerik majd a pedagógusok munkáját, ezért a jogszabály nem lehet akadálya az Európai Uniós források kifizetésenek.
Rétvári Bence úgy fogalmazott: a kormány minden együttműködési lépést megtett, csak Brüsszelen múlik, hogy mikor fizetik ki a hazánknak járó forrásokat.
Kiemelt kép: MTI/Bruzák Noémi