Karácsony Gergely főpolgármesterhez hasonlóan a pártkötődésű helyettesei sem csinálnak semmit, gyakorlatilag nem dolgoznak, s a városvezetői teendők helyett a jó fizetés és a szolgálati autó foglalkoztatja őket – idézi Gansperger Gyulát a Magyar Nemzet, a lap birtokába került Anonymus-hangfelvételek nyomozati leiratából.
A Városháza-ügy kulcsfigurája – a lap szerint – a Fővárosi Önkormányzat eladását előkészítő informális beszélgetések során mások mellett az MSZP-s Tüttő Katát, a momentumos Kerpel-Fronius Gábort és az azóta már városházát a parlamentre cserélő DK-s Gy. Németh Erzsébetet bírálta.
„Miért, szerinted a Tüttő Kata dolgozik? Nem. Kerpel-Fronius dolgozik? Nem. Gy. Németh Erzsike hova jár? Elmegy a Gyurcsányhoz, meghallgatja, hogy mi a feladat, és elmondja a Gergőnek. Hát ezt, mást nem csinál. Hát érted”
– jelentette ki beszélgetőpartnerének a Városháza-gate kulcsfigurája, amelyről írt a cikk szerzője, aki szerint Gansperger Gyula Karácsony főpolgármesterségéről is lesújtó véleményt fogalmazott meg:
„Milyen vezetés az, ahol van egy főnök, aki szintén nem dolgozik, és a többiek sem csinálnak semmit. Hát ők ott vannak. Jó a fizetés, szolgálati autó, meleg van, telefon, laptop.”
A Magyar Nemzet megjegyzi: a főpolgármester-helyettesek a szakmai hozzáértésük helyett leginkább a fényűző életmódjukkal, a tájékozatlanságukból és az alkalmatlanságukból eredő szerencsétlen elszólásaikkal vagy éppen a semmittevésükkel hívták fel magukra is figyelmet.
Kapcsolódó tartalom
A cikk szerzője emlékeztet: humán területekért felelős főpolgármester-helyettesként Gy. Németh tevékenysége leginkább annak kapcsán került előtérbe, hogy 2021-ben a koronavírus-járvány kitörését követő hetekben a Pesti úti, fővárosi fenntartású idősotthonban feltűnően nagy számban haltak meg a gondozottak. A kormányhivatal vizsgálatot indított, amely során több higiéniai szabálytalanságot tártak fel, mindeközben Gy. Németh Erzsébet azzal igyekezett kezelni a problémát, hogy tagadta az idősotthonban meglévő higiéniai problémák létezését.
Tüttő Kata a Városháza-botrány kirobbanásának évében azzal került be a hírekbe, hogy a görögországi nyaralása alatt luxusszolgáltatásnak minősülő tengeri lovagláson vett részt, s a közösségi médiában még egy videót is megosztott arról, ahogy a habok közül a partra nyargalt. A főváros baloldali vezetése ugyanekkor súlyos forráshiányokra panaszkodott és azt állította, hogy a kormány kivérezteti Budapestet.
Kerpel-Fronius Gábor nem sokkal a Városháza-botrány kitörése után az ATV-ben elismerte, hogy részben ő volt az előterjesztője annak a dokumentumnak, amely a Fővárosi Önkormányzat épületének értékesítését is felvetette. A Magyar Nemzet szerint ezzel Karácsony Gergely helyettese megerősítette a műemlék épületegyüttes eladásáról szóló terveket, amelyek létezését Karácsonyék eközben váltig tagadták.
Kapcsolódó tartalom
Egy magát Anonymusnak hívó álarcos alak 2021 őszén közölt olyan hangfelvételeket, amelyeken a fővárosi városvezetéshez köthető baloldali üzletemberek a Városháza épületének lehetséges eladásáról egyeztettek külföldi befektetőkkel. A hanganyagon többször megszólal az ügy egyik kulcsszereplője, Gansperger Gyula üzletember.
A lap korábban arról is írt, hogy Bajnai Gordon, korábbi miniszterelnök által csak harcostársnak nevezett Gansperger Gyula nemcsak a Fővárosi Önkormányzat mögött húzódó baloldali érdekkörökről, hanem a Karácsony Gergely vezette főváros közpénzkezelési gyakorlatáról és valós anyagi helyzetéről is lerántja a leplet. Az egyik hangfelvételen pedig azt mondja, hogy Magyarországon alapvetően az egész ellenzék mozgása mögött külföldi erők és finanszírozók állnak.