Milyen precedenst fog teremteni a budapesti pedagógiai asszisztens ügye, aki nemrég azzal büszkélkedett, hogy egy tizenöt éves fiúszeretőt tart? – ez volt az este első kérdése.
Schittl Eszter elmondta, abban bízik, hogy az ügy arra lesz precedens, hogy ezt Magyarországon nem lehet következmények nélkül megtenni.
A CitizenGO kampányigazgatója hozzátette: örvendetes, hogy azóta törvénymódosításról lehet hallani.
Kapcsolódó tartalom
Kovács István szerint egy ideje már zajlik egy vita Magyarországon a gyermekvédelemről, ami arra világít rá, hogy az elmúlt években túl messzire ment az a szexuális szabadosság, amelynek gyökerei a hatvanas évekbe vezetnek vissza. Az Alapjogokért Központ stratégiai igazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy a hatvanas években már arról írogattak francia értelmiségiek, hogy a gyerekek szexualizálása milyen csodálatos folyamat.
Kovács István elárulta,
attól tart, hogy a mostani eset nem egyedi. Mint mondta, nagyon fél attól, hogy más hasonló történetek is napvilágra fognak kerülni.
Ismert, a szóban forgó pedagógiai asszisztens azt mondta egy nyilvános videójában, hogy a TASZ és az Amnesty International fogja képviselni őt, ha pert indít. Miért lehet, hogy ezeket a gyakran Soros-szervezeteknek aposztrofált társaságokat fenyegetésként használta? – tette fel a kérdést Lánczi Tamás.
Talán látja a gyakorlatot – vágta rá Békés Bence. A publicista, aki korábban a TASZ aktivistája volt, azt tapasztalja, hogy az intézmények félnek az említett szervezetektől.
Hozzátette: van is mitől félni, ha az ember látja a gyakorlatot. Azt, hogy
az olyan Magyarország elleni nemzetközi támadásokban, mint például a Sargentini-jelentés, a hazánkat támadók olyan szervezeteknek, mint a TASZ vagy az Amnesty International, a véleményére támaszkodnak.
„A legvisszataszítóbbnak azt találom, hogy ez az ember nyilvánvalóan akarva vagy akaratlanul egy függőségi helyzetet használt ki”
– mondta Deák Dániel.