A Börzsöny csúcsa felé haladva nagyjából 600 méteres magasságban kezdett egyre gyorsabban gyarapodni a hótakaró, a 894 méteres hegytetőn pedig már térdig ért. Aki igazi téli hangulatra vágyik, annak mindenképp érdemes ellátogatnia a Nagy-Hideg-hegyre.
Délutánra Dobogókőn is rákapcsolt a havazás, az Időkép észlelői
15 cm hóvastagságról számolnak be és még mindig havazik, gyarapszik a hóréteg.
Vizes, tapadó hó hull, ropogni fog a hó a lábunk alatt, ha idelátogatunk, lehet menni hóembert építeni, szánkózni.
Csütörtökön még többfelé várható eső, zápor, a Dunántúlon és a hegyekben havas eső, havazás is. A Tiszántúlon akár az ég is megdörrenhet. Estére a csapadék zöme északkelet felé távozik. Sokfelé lesz szeles az idő, a Dunántúl északnyugati felén viharos lökések is lehetnek. A csúcshőmérséklet a Tiszántúlon még 7 és 13, máshol 0 és +6 fok között alakul – írja az Időkép.










