Több ezer illegális migráns gyűlt össze a Röszke–Horgos közúti átkelőhely szerb oldalán 2015. szeptember 15-én. Alig néhány órával azután, hogy Magyarország lezárta határait. A migránsok a kerítésen át be akartak jutni az Európai Unióba. Nem értették, miért nem tudnak korlátozás és ellenőrzés nélkül, egyszerűen csak átsétálni hazánk területére.
A feszültség folyamatosan nőtt, a migránsok egymást hergelték. Szeptember 16-a reggelén zavargás tört ki. Az illegális migránsok fenyegetőzni kezdtek és ultimátumot adtak a magyar hatóságoknak:
vagy kinyitják a kaput, vagy áttörik.
Az agresszív tömeg nem sokkal később rugdosni kezdte a határzárat. Közben hangosan követelték, hogy engedjék be őket Magyarországra. Mivel a szerb rendőrök nem avatkoztak közbe, a magyar oldalon háromszoros sorfalat álltak az egyenruhások. A terrorelhárítók pedig arabul próbálták megnyugtatni a feldühödött migránsokat, de sikertelenül.

Előkerültek a kövek, a fadarabok és a palackok. Voltak, akik a kerítés elől, mások a háztetőkről dobálták a hatóságokat és autógumikat is felgyújtottak. A rendőrségnek könnygázt és vízágyút is be kellett bevetniük, hogy megvédjék a határt.
„Most újra bekapcsolták a vízágyút, úgyhogy rohan a tömeg, én is most kicsit félreállok, mert tényleg nagyon veszélyes most itt a helyzet, folyamatos a vízágyúzás és a migránsok pedig dobálják őket különböző tárgyakkal” – nyilatkozta hét évvel ezelőtt Dóró Alen, az M1 tudósítója.
Az M1 tudósítói telefonon jelentkeztek be az események sűrűjéből, a határ mindkét oldaláról.
Most már többszáz rendőr tartózkodik a Röszke horgos 2-es számú határátkelőhelyen, ez gyakorlatilag nyilván arra utal, hogy fel vannak arra készülve, hogy ha esetleg a konfliktus még tovább nőne – mondta Malya Lilla tudósító.

A röszkei zavargásban 21-en sérültek meg, köztük több rendőr is. A mentők két gyereket is kórházba szállítottak, őket a tiltakozók dobták át a kerítésen a magyar területre. A fellázadt tömeget végül csak estére sikerült visszaszorítani.
A röszkei zavargásoknak több kulcsszereplője volt. Például Ahmed H. szír migráns. Ő volt az, aki megafonba beszélve próbálta hergelni a tömeget és arra buzdítani, hogy törjék át a kerítést. A férfi terrorcselekmény miatt öt év börtönbüntetést kapott és kitoloncolták hazánkból.
Hét évvel a határ lezárása után még mindig nem enyhül a migrációs nyomás
Naponta 900–1000 fő között van az a létszám, aki kísérletet tesz a tiltott határátlépésre, így folyamatos támadás alatt áll a magyar határ. Idén eddig már 171 ezer illegális migránssal szemben kellett intézkedni és 1300 embercsempészt fogtak el.
Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója arra hívta fel a figyelmet, hogy a migránsok egyre agresszívebbek: rendszeresen fenyegetik a határt védő katonákat és rendőröket. Több olyan videó is készült, amelyen az illegális migránsok lövéseket adnak le, és fejszével, kalapáccsal dobálják a kerítést.