„Rengeteg türelemre, gondolkodásra, logisztikára és persze diákjaink egészen remek munkájára volt szükség ahhoz, hogy a Petőfi Sándort ábrázoló portré elkészülhessen” – mondta el a BEOL hírportálnak Pócs József pedagógus, az ötletgazda.
A Mezőberényi Petőfi Sándor Gimnázium, Kollégium és Általános Iskola rajz-vizuális kultúra szakos pedagógusa a hírportálnak elmondta, korábban gyöngyékszerfűzéssel is foglalkozott, amelyhez kiváló számítógépes tervezőprogram is kapcsolódik. Ezt hívta az előkészületek során is segítségül.
A program kiadott egy hozzávetőleges látványtervet, amely egy négyzetrácsos papírnak felelt meg. Azon szerepelt az ábra, aminek segítségével sorokra bontva kiszámolták, hogy mennyi kupakra lesz szükség, majd meghatározták a fűzési sorrendet, illetve egy Excel program segítségével a színkódokat.
A megvalósítást pedig a pedagógus tudatosan úgy állította össze, hogy mindenki a neki tetsző feladatot vállalhasson az összetett tevékenységekből.
Szükség volt a kupakok válogatására, tisztítására, átfúrására és fűzésére egyaránt. A fúrás különösen sok időt igényelt, hiszen a kupakokon két lyukat alakítottak ki egymással szimmetrikusan, a portré elkészítéséhez ugyanis semmilyen ragasztóanyagot nem használtak. A fiatalok nagyon lendületesen kapcsolódtak be a folyamatokba, akadtak többen is, akik az órákon kívül, délutánonként is részt vettek a munkában.