A Metropol szerint menekül a nyilvánosság elől dr. SZ.SZ.L. ügyvéd, aki a lap által megszerzett dokumentumok szerint egyértelműen Mártha Imre strómanja. Végül a XII. kerületben megtalálták és megpróbáltak beszélni vele.
Először telefonon hívták fel az irodáját. Mint írták, már a számot sem volt könnyű kideríteni: figyelemre méltó, hogy az ügyvéd az interneten „szinte nem is létezik”, egyedül az ügyvédek nyilvántartásban találni rá.
A telefont személyesen soha nem veszi fel, csak a munkatársain keresztül lehet vele kommunikálni. Ők viszont sem mobilszámot, sem e-mail-címet nem adnak ki. Több mint egy héten át próbáltak beszélni vele. Kollégái először azt mondták, jöjjünk másnap délután, aztán a megbeszélt időpontban senki nem nyitott ajtót a Metropol újságíróinak.
Több napon keresztül próbálták elérni az ügyvédet, de próbálkozásaik sorra kudarcba fulladtak. A következő hívásaikat már a titkárnő sem vette fel.
A Mártha Imrét leleplező szerződést a Metropol szerint egyértelműen azért kötötték, hogy Mártha elrejthesse sokmilliárdos ingatlanvagyonát, méghozzá abban a cégben, amelynek többi tulajdonosa a közeli hozzátartozója, vagyis jó eséllyel ők is csupán strómanok.
Kapcsolódó tartalom
Mártha Imre „stróman-szerződése” miatt Budai Gyula feljelentést tett
Rejtegeti vagyonát Gyurcsány és Karácsony milliárdos embere
Gyurcsány szerint több Mártha Imre kellene
A Metropol szerint legalább 50 milliárdos ingatlanbirodalma lehet a fővárosi közműcégek csúcsvezetőjének
Mártha bármikor olcsón visszaveheti a céget a strómantól
A szerződés szerint a Lázár Houses-ban 26 százalék részesedést tulajdonoló dr. SZ.SZ.L. ügyvéd öt évre, egy meghatározott összegért opciós vételi jogot biztosít erre a tulajdonrészre Mártha Imrének, aki potom 1 690 000 forintért bármikor megvásárolhatja azt.
Pontosabban visszavásárolhatja, hiszen a cégtörténet alapján éppen Mártha Imrétől, illetve közvetlen családtagjától „vásárolta”, azaz íratta a nevére az üzletrészt az ügyvéd stróman, így segítve eltüntetni egy hatalmas, milliárdokat érő vagyonrészt.

A szerződés több olyan részletet is tartalmaz, amely egyértelműen bizonyítja, hogy a budapesti közműholding csúcsvezetője a vagyon elrejtésére szolgáló klasszikus strómanszerződést kötött. Például kikötötték, hogy a stróman ügyvéd az 1 millió 690 ezres vételárnál nem követelhet többet a milliárdos vagyonért „még akkor sem, ha a társaság eredményes gazdálkodása folytán az üzletrész értéke gyarapodott”.