A Budapesti Demográfiai Csúcs nem csak egy konferencia. A demográfiai kérdések nehézséget nem csak a felismerések bonyolultsága adja. Legalább ilyen nehéz a felismerések politikai intézkedésekbe való átütetése – mondta Orbán Viktor miniszterelnök.
Kiemelte, miniszterelnöksége alatt is ez volt a legnagyobb kihívás.
Adrej Babis és Janez Jansa kollégámmal együtt akarjuk rábeszélni az uniós politikusokat arra, hogy ne támogassák a migrációt, ne támogassák az egyneműek családalapítását – folytatta a miniszterelnök.
Együtt kell meggyőznünk az uniós politikusokat, hogy többé ne használják a Balkánt ütközőzónának saját kényelmük miatt. Szerbia és térsége nélkül az unió nem lehet teljes. Szerbia integrációját Magyarország támogatni fogja – jelentette ki.
A nyugati civilizáció nem képes reprodukálni magát. Sokan nem tudják eldönteni, hogy ez jó vagy rossz. Vannak, akik érzékelik a demográfiai problémát, de ezt a migrációval akarják megoldani. Ezek a gondolatok nem veszik figyelembe a demográfiai probléma kulturális vetületét – hangsúlyozta a kormányfő.
Hozzátette: nálunk a migráció identitáskérdés. Lehet, hogy a kieső munkaerő Európán kívül helyettesíthető, de Európában közös kultúra, hagyományok nélkül nem lehetséges az együttműködés, az együttélés.
Úgy látjuk, nyugaton már az óvodákban félre akarják nevelni a gyereket. Ez része az újmarxista mozgalomnak. Mi Közép-Európában ismerjük ezt, mi be vagyunk oltva a „woke-vírus” ellen, közel negyven évig ebben éltünk – fogalmazott.
A népességfogyás egyetlen megoldása, ha az állam segíti a családokat a családalapításban.
Öt pillére építették fel a családpolitikát:
- a gyerek gazdasági előnyt is jelentsen,
- a családok saját otthonba élhessenek,
- a családpolitikát az édesanyákra kell építeni,
- az országot családbaráttá kell tenni,
- jogi alapon is támogatni kell a családokat és a kedvezményeiket.
A magyar családpolitika legfőbb vállalása, hogy gazdasági előnnyé tesszük a gyerekeket. Azt akarjuk, hogy a nők választhassanak, hogy dolgoznak vagy sem, de ne legyen egzisztenciális nyomás az, hogy dolgozik vagy sem. A GDP egy részét a családi kedvezményekre fordítjuk. Ezek fontos lépések, de nem elegendők – húzta alá, hozzátéve, hogy 41 százalékkal csökkent 2010 óta a terhességek megszakítása.
Ezek nagy lépések, de még nem mindig az, ahová el akarunk jutni. Nehezíti a dolgunkat a nyugati politika is, mivel ránk akarják erőltetni a genderideológiát.
A védvonalak megerősítése érdekében népszavazásokat és nemzeti konzultációkat tartottunk. Így intézkedéseinkkel a magyar emberek akaratát érvényesítettük – mondta Orbán Viktor. Felhívta a figyelmet arra, hogy nyugaton senki sem kérdezte meg a lakosságot, mint gondol a genderideológiáról és az LMBTQ-lobbiról.
Gyakran mondjuk, hogy szeresd felebarátodat, mint önmagadat. Ez nemcsak azt jelenti, hogy szolidárisak legyünk, hanem, hogy szeressük önmagunkat, szeressük a jövőnket. Ezt pedig csak a gyerekek vállalása által lehetséges – húzta alá.
Beszéde zárásaként elmesélte, Ferenc pápa a magyar családpolitikával kapcsolatban azt mondta neki, hogy ne torpanjanak meg, képviseljék továbbra is a családok érdekeit.
A címlapfotón: Orbán Viktor miniszterelnök (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)