Karikó Katalin örömmel vállalja az egészségügyi miniszter tanácsadói posztját

Karikó Katalin, a Szegedi Tudományegyetem Nobel-díjas professzora örömmel vállalja, hogy Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter tanácsadójaként dolgozzon – tudatta az MTI-vel a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága még kedden.

A közleményben idézték a biokémikust, aki úgy fogalmazott:

„Ha az ismereteimnek és tapasztalatomnak szól a felkérés, nem pedig a nevemnek, akkor elvállalom az egészségügyi tanácsadói feladatot, de csak fizetés nélkül”.

„Amiről ismereteim vannak, arról tudok tanácsot adni. Például ami jó az amerikai vagy a németországi egészségügyi rendszerben, azt át lehetne ültetni a magyarországi betegellátásba” – fogalmazott Karikó Katalin.

A professzor leszögezte, „a legfontosabb tennivaló az, amit az emberek maguk is megtehetnek önmagukért. Ez a megelőzés, aminek a lényege az egészséges táplálkozás, a rendszeres testedzés, az éjszakai pihenés”. Hozzátette: ezt kiegészíti a rendszeres szűrővizsgálatokon való részvétel.

Kiemelt kép: Karikó Katalin biokémikus, Nobel-díjas professzor (Fotó: MTI/Oláh Tamás)

Kell még valamit mondanom, Ildikó? podcast

Ajánljuk még