Cikkünk frissült!
Az esemény kezdetén Magyar Péter és Sulyok Tamás együtt vonultak be a ceremóniának helyszínt adó terembe, ahol a résztvevők elénekelték a Himnuszt.
Mint elhangzott, Sulyok Tamás (az alaptörvény értelmében) a miniszterelnök javaslatára nevezte ki a tárcavezetőket. Minderre azt követően került sor, hogy az Országgyűlés szakbizottságai meghallgatták a jelölteket, és jóváhagyták a kinevezésüket.
A miniszterek ezután külön-külön vonultak a köztársasági elnök és a miniszterelnök elé, hogy kezet fogjanak velük.
A kinevezések után, a ceremónia legvégén a részvevők közösen elénekelték a Szózatot.
Tizenhat miniszter vette át a megbízólevelet
Mint az MTI írta, Sulyok Tamás államfő a Sándor-palotában kedden kora délután kezdődött kinevezési ünnepségen adta át a kormány tizenhat miniszterének a megbízólevelét. Ennek alapján:
- Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszer-gazdaságért felelős miniszter,
- Gajdos László élő környezetért felelős miniszter,
- Görög Márta igazságügyi miniszter,
- Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter,
- Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter,
- Kármán András pénzügyminiszter,
- Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter,
- Lannert Judit pedig gyermek- és oktatásügyi miniszter lett.
- Lőrincz Viktória terület- és vidékfejlesztési miniszter,
- Orbán Anita külügyminiszter,
- Pósfai Gábor belügyminiszter,
- Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter,
- Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter,
- Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter,
- Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter,
- Vitézy Dávid pedig közlekedési és beruházási miniszter lett.
Magyar Péter ugyanakkor már hétfő este közzétett Facebook-videójában felszólította Sulyok Tamást arra, hogy ne akarjon közös képen szerepelni az általa kinevezett miniszterekkel az eseményen.
A miniszterek kinevezését az M1 is élőben közvetítette.
Kapcsolódó tartalom
Kiemelt kép: Facebook/Magyar Péter











