Feldolgozottság:
Képviselői
helyek száma

Deák Dániel: Magyar Péter 1,5 millió eurót ígért Hann Endrének

| Szerző: hirado.hu
Sokatmondó hír érkezett hozzám Magyar Péter közvetlen környezetéből. Informátorom szerint a baloldal állócsillagának összesen 1,5 millió eurót ígértek Magyar Péterék a kampány segítéséért cserébe. Hogy kiről van szó és melyek a megállapodás pontos részletei, most elmondom” – közölte péntek délután Deák Dániel.

A XXI. Század kutatóintézet vezető elemzője a videójában azt mondta: „Bennetek is felmerült már a kérdés, hogy vajon Hann Endre miért hoz ki ilyen teljesen nevetséges és szakmaiatlan számokat a Tiszáról? Ezeket bizony még ellenzéki körökben is megmosolyogják.”

„De hogy mi vehette rá Hann Endrét, hogy így felégesse még a maradék szakmai tekintélyét is? A kényelmes nyugdíj ígérete”

– mondta Deák Dániel, hozzáfűzve: „Informátorom szerint Magyar Péterék a manipulatív közvélemény kutatásokért cserébe azt az ajánlatot tették Hann Endrének, hogy amennyiben a választások után véletlenül nyernének, akkor megvásárolják tőle a Mediánt, mégpedig 1,5 millió euróért.”

Ez bizony sok mindent megmagyaráz. Az a helyzet, hogy ezeknek a baloldali kutatóknak egyetlen egy szavát sem lehet elhinni. Ők valójában nem közvélemény-kutatók, hanem közvélemény-manipulátorok” – mondta a videó végén Deák Dániel.

A XXI. Század Intézet vezető elemzője az utóbbi hetekben is azzal vádolta már a Mediánt, hogy nem a valódi számaikat publikálják.

A kutatóintézet mindeközben a napokban már azt közölte, hogy a legutóbbi 5000 főn alapuló közvélemény-kutatásuk alapján kétharmada lenne a Tisza Pártnak – és ez az ellenzéki politikában már hivatkozási alappá is vált.

Kiemelt kép: Deák Dániel politológus, a XXI. Század Intézet vezetõ elemzõje a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány A válságok kora – Az Európa Projekt kutatás eredményei 2021-ben címû konferenciáján a Várkert Bazárban 2022. január 17-én. MTI/Szigetváry Zsolt.

Kell még valamit mondanom, Ildikó? podcast

Ajánljuk még