Lázár János egyszerre szúrt oda Varga Juditnak és Novák Katalinnak

| Szerző: hirado.hu
„Varga Judit óriásit hibázott és hatalmasat bukott. Reméljük, hogy nem bukunk mindannyian vele” – mondta Lázár János építési és közlekedési miniszter a Magyar Hangnak adott interjúban, amelyben Novák Katalin volt köztársasági elnökről is erős kritikát fogalmazott meg.

A tárcavezető a lapnak adott interjúban azt mondta: kár, hogy ilyen csúnyán lett vége a volt igazságügyi miniszter politikai karrierjének, „és még nagyobb kár, hogy ebből egy másik politikai karrier szökött szárba”. Hozzátette:

„Ez egy olyan súlyos hiba volt, ami a mi politikai közösségünkben megbocsáthatatlan.”

Az építési és közlekedési miniszter szerint a kegyelmi botrány nemcsak a belpolitikában, hanem  „a párt történetében is vízválasztó volt”, de a megújulásra is lehetőséget adott. „Véget ért a kényelmesség korszaka, ismét meg kell dolgozunk a választói bizalomért” – fogalmazott.

A tárcavezető szerint a botrány adta meg a lehetőséget a Tisza Pártnak arra, hogy a Fidesz kihívója legyen a jövő évi választáson. A miniszter nem lenne azok helyében, akik a kegyelmi ügy részesei voltak, mert nemcsak ma nem alszanak nyugodtan, hanem „nagyon nyugtalanok lesznek a jövő évi választás éjszakáján is”.

„Ha valaki lemondatta Novák Katalint, az nem a Fidesz volt, hanem a nép, mivel olyan elemi erejű volt a közfelháborodás” 

– tette hozzá a miniszter, aki szerint emiatt kell még most, másfél évvel később is magyarázkodniuk.

Lázár János azt is hangsúlyozta, hogy a kormánypártoknak foglalkozniuk kell azokkal a témákkal, amelyek érdeklik az embereket: az inflációval, az egészségüggyel, az oktatással és a gazdasággal. Kitért arra is, hogy a Tisza Párt kiszolgálja az ukrán érdekeket, és a működésükkel segítenek a magyar közvélemény befolyásolásában. „Az ukrán szolgálat lejárató kampányt szervezett Orbán Viktor személye ellen a magyar sajtóban” – osztotta meg a hozzá eljutott információt a miniszter.

A felvetésre, hogy a kormány Oroszország geopolitikai érdekeit szolgálja Ukrajna uniós tagságának vétózásával, Lázár János azt válaszolta: „Mi csak azt blokkoljuk, hogy Ukrajna gyorsítósávon az EU teljes jogú tagja legyen, például a feltételek teljesítéséhez régóta közelebb álló nyugati-balkáni országokat megelőzve.” Azt is elmondta, hogy gazdasági téren van orosz befolyás Magyarországon, de politikai befolyás nincs, és a Fidesz hagyományosan távolságtartó az oroszokkal.

A Budapest Büszkeség (vagy Budapest Pride) menetéről a következőket mondta: „Az volt a mesterterv, hogy nem lesz Pride. Amiből végül egy jogi csata lett, ahelyett hogy társadalmi vita lett volna. A magyar társadalom hetven százaléka ellenzi a Pride-ot.” Meglátása szerint ott rontották el a dolgot, hogy ennek a hetven százaléknak a véleményét nem tudták jól artikulálni, és leragadtak a jogi csatározásban. „Az, hogy lett Pride, számunkra kudarc” – mondta.

Kiemelt kép: Lázár János építési és közlekedési miniszter (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)

Ajánljuk még