Eddig a családokat, most pedig a kisvállalkozásokat is megvédi a kormány a piaci áraktól. A nagyobb vállalkozások kibírják, ha több a rezsi, de a kicsik nem, ezért őket kell segíteni – jelentette ki a kormányfő.
Arra a kérdésre, hogy Brüsszel vajon mit szól a kormány lépéseihez, Orbán Viktor úgy felelt:
„A brüsszeli bürokrácia vért hány a rezsicsökkentéstől. Az a helyzet, hogy amikor azt meglátják vagy meghallják, tényleg elhajítják a tollaikat vagy az agyukat, nincsenek ehhez hozzászokva. Brüsszelben a multik diktálnak.
Tehát olyan döntések, amikor a multiktól veszünk el pénzt és odaadjuk az embereknek, szétosztjuk az emberek között, hát az mint a fehér holló arrafelé Brüsszelben, olyan ritka.”
A rezsicsökkentéssel és a benzinárstoppal a multiktól veszünk el profitot és az ár csökkentésével juttatjuk el az embereknek.
A baloldal korábban is a multik oldalán állt, míg mi az emberekén. Ezt láttuk 2010 előtt is, amikor megígérték, hogy nem emelik az árakat, ehhez képest kétszer-háromszor ennyi volt az áram és a gáz ára.
A kormányfő szerint a baloldal hibát követ el, amikor nem az emberek oldalára áll. A baloldal a multik lekötelezettje.
„Régóta vagyok a szakmában, tehát tudom melyik mondat az, ami megöli a gazdáját, tehát jobb lett volna ha az életben a száján ki nem ejti: »Hazudtunk reggel, délben meg este.« –, hogy csak egyet idézzek a klasszikusokból. De például azt mondani,
amit most hallok a baloldaltól, hogy rezsit úgy kell csökkenteni, hogy kevesebb vizet kell használni, kevesebb áramot kell használni meg kevesebb gázt kell használni, ilyenkor van egy szó, amit az ember mond, csak az édesanyák iránti tiszteletből nem mondja hangosan”
– fogalmazott Orbán Viktor.
A címlapfotó illusztráció: Frans Timmermans, az Európai Bizottság ügyvezető alelnöke, az úgynevezett európai zöldmegállapodással kapcsolatos munka koordinátora a bizottság hetenkénti ülésén, Brüsszelben 2021. november 17-én (MTI/AP pool/Olivier Matthys)