DK: Az ÁSZ világítsa át a győri önkormányzatot!

 

A DK alelnöke keddi, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, a G7 nevű portál cikke szerint a 2006-2018 közötti győri közbeszerzések több mint harmada, 18,3 milliárd forint került a „Borkai-botrányban érintett szereplőkhöz”.

Varju László úgy fogalmazott: Borkai Zsolt vagyona mögött Győr „szétlopása” állhat, az átvilágítás pedig kiderítheti, hogy a polgármester és köre mennyit „szakított”.

Ha az ÁSZ nem vizsgálja a győri önkormányzat korrupciógyanús ügyeit, az azt jelenti, hogy Borkai Zsolt továbbra is a Fidesz védelme alatt áll – értékelt.

A politikust kérdezték arról, hogy miért nem akarja vizsgáltatni a kispesti önkormányzat ügyeit is, ahol Lackner Csaba szocialista képviselő keveredett korrupciógyanúba. Azt felelte, a DK soha nem alkalmazott kettős mércét, de most a Borkai-ügy van terítéken.

Gréczy Zsolt DK-s frakciószóvivő a további kérdésekre azt felelte, úgy tudja, az MSZP felfüggesztette Lackner Csaba párttagságát, és a szocialisták arra is felszólítottak őt, hogy mondjon le a mandátumáról. Szembesítették azzal, hogy korábban azt állította, a sajtóban publikált felvételek alapján nem ismeri fel Lackner Csabát, mire azt felelte, hogy Lackner Csabát még ma sem ismerné fel, mert „nem volt hozzá szerencséje”. Borkai Zsoltot, aki olimpiai bajnok, természetesen felismeri – mondta.

Arról, hogy Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő táblákkal – köztük egy trágár feliratot tartalmazóval – zavarta meg hétfőn a kormányfő napirend előtti felszólalását, Gréczy Zsolt azt mondta, a politikus két táblája Orbán Viktort szembesítette a valósággal, a harmadik ugyanakkor nem az ő ízlésüknek megfelelő volt, azt megpróbálja „Hadházy úr állatorvosi tevékenysége részének tekinteni”.

Az Állami Számvevőszék kedd délután úgy reagált az ellenzéki képviselő felszólítására, hogy az elmúlt években többször végeztek ellenőrzést a megyei jogú város önkormányzatánál, amelyek érintették a gazdasági társaságait is.

Az ÁSZ január 10-én hozta nyilvánosságra a győri önkormányzat utóellenőrzéséről szóló jelentését, amelyben a 2016 decemberében lezárult számvevőszéki ellenőrzés megállapításai alapján, az önkormányzat által összeállított intézkedési tervben foglalt feladatok végrehajtását értékelte – írták közleményükben.

Megjegyezték: az Állami Számvevőszék az Országgyűlés legfőbb pénzügyi-gazdasági ellenőrző szerve, amely a feladatait a törvények, a parlament döntései, határozatai alapján, a pártpolitikától függetlenül végzi.

A megkereséseket, kezdeményezéseket minden esetben jelzésként kezelik, ellenőrzéseik tervezésekor a kockázatelemzési rendszerébe beépíti, figyelembe veszi és hasznosítja őket. Az ÁSZ minden megkeresést, kezdeményezést egységes eljárásban kezel és értékel – közölték.

A címlapfotó illusztráció.