Roska Botond fő kutatási területe a látás-visszaállítás, ezért örömmel vállalta, hogy az idén a vakokat és gyengénlátókat támogató Jónak lenni jó! kezdeményezés fővédnöke lesz.
A magyar neurobiológus professzor tudományos munkájának eredményeként idén tavasszal génterápiás módszerrel tette lehetővé egy vak férfi számára, hogy érzékelje a vizuális ingereket a külvilágból. A professzor életének fő célja, hogy visszaadja a látás képességét azoknak, akik valamilyen probléma miatt akadályoztatva vannak ebben.
„Nem volt kérdés, hogy elvállaljam a fővédnöki szerepet. Kutatótársaimmal jelenleg a genetikus és a teljes vakság gyógyításával foglalkozunk. A következő években remélhetőleg a tényleges terápiáig is eljutnak ezek a kísérletek, amelyeket a kutatás jelenlegi szakaszában már embereken végzünk. Egy lépésre vagyunk attól, hogy széles körben hozzáférhető legyen” – mondta Roska Botond a Duna élő műsorában.
„A látó emberek úgy tudnak segíteni, hogy mindenki talál magának egy vak vagy gyengénlátó embert és eltölt vele egy kis időt, hogy megértse a problémáit” – tette hozzá.