Csökkent az öngyilkosságok száma

A Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége (LESZ) elnökének közlése szerint az utóbbi időben csökkent az öngyilkosságok száma.

Székely András az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában elmondta, jelenleg Magyarországon 18 szolgálat hatszáz emberrel lát el ügyeletet, ezeket a szolgálatokat elsősorban az öngyilkosságok megelőzésére hozták létre.

Az 1986-ban alapított szervezet vezetője örvendetesnek nevezte, hogy csökkent az öngyilkosságok száma, és reményét fejelte ki, hogy ebben szerepe van a segélyszolgálatnak is. Hozzátette, hívásaik öt százaléka, mintegy ötezer hívás érkezik olyan emberektől, akik öngyilkosságra készülnek.

Székely András hangsúlyozta: jó lenne, ha többen jelentkeznének lelki elsősegélyt nyújtó  munkakörbe, de nagyon megterhelő feladatról van szó. Meg kell tanulni meghallgatni a másikat, mert már ez is segíthet.